חשמל חכם קווי לבית חכם
Inspera

Inspera

חשמל חכם קווי לבית חכם: המחיר מול התועלת

חשמל חכם קווי הוא אחד מהסוגים המרכזיים במסגרת בניית מערכת בית חכם.

במשך תקופה ארוכה היה החשמל החכם הקווי הדרך המרכזית להתקין מערכות חכמות לבית שלנו זאת לאור יתרונותיו הרבים לעומת החשמל החכם האלחוטי.

למרות שחשמל חכם אלחוטי נחשב טכנולוגיה חדשה יותר, רבים מהבתים החדשים מעדיפים להשתמש בו מפאת סיבות שונות ומגוונות אשר יפורטו במאמר.

בדרך כלל כאשר מדובר בחשמל חכם קווי, הקרינה נשארת בארון החשמל. אם כן, מדוע יש אנשים המעדיפים חשמל חכם קווי על פני אלחוטי?

חשמל חכם קווי – למה הוא משמש?

חשמל חכם קווי בדרך כלל מצריך לוח תקשורת קווי, אשר אליו תהיה מחוברת המערכת על מנת להפעיל את כל המכשירים החכמים השונים בתוך הבית שלנו.

מדובר בפיתרון שנמצא איתנו כבר זמן רב ורבים מאנשי המקצוע מנוסים בתהליך חיבור זה ולכן יודעים את העבודה בצורה מיטבית.

היתרון הגדול ביותר של חשמל חכם קווי לעומת החשמל האלחוטי, הוא היכולת שלנו לגרום למכשירים שונים לבצע תרחישים שונים עליהם אנו יכולים לשלוט באופן אבסולוטי.

כך יש לנו גמישות רבה. בזכות יתרונות אלה, אנו יכולים למעשה ליצור מראה אלגנטי ונקי אשר ייתן לבית שלנו מראה אלגנטי ועיצוב יפהפה.

חשמל חכם קווי – מי בעל המקצוע המוסך לבצע עבודות כאלה?

מערכת המתבססת על חשמל חכם קווי בשביל בית חכם, דורשת הבנה מעמיקה ביותר של בעל מקצוע עקב החיבורים השונים הדורשים ידע במערכות חשמל. 

בהקשר זה מומלץ מאוד לקרוא לחברה מוסכמת שיש ברשותה צוות של חשמלאים שעברו הכשרות מתאימות לטיפול בקווים חשמליים כדי לא לגרום לנו נזק עצום.

בנוסף, אם אנו לא רוצים חברה מסוימת אלא בעל מקצוע יחיד, מומלץ מאוד לברר את המקצועיות שלו בתחום, האם יש לו תעודת חשמלאי מורשה והאם עבר את ההסמכות הרלוונטיות לטיפול בנושאים הללו.

חשמל חכם קווי – מהו המחיר?

כאשר אנו מתייחסים לעלות מערכת בית חכם אנו ניצור השוואה בין שני סוגים – חשמל חכם קווי לבין חשמל חכם אלחוטי.

בדרך כלל חשמל חכם קווי, לעומת חשמל חכם אלחוטי, ייעלה לנו יותר כסף עקב הצורך בהבנה מעמיקה בלוח החשמל. נדרש פה איש מקצועי מומחה. מערכת קווית מאופיינת בעלויות גבוהות יותר מאשר זו האלחוטית, אך עם זאת, למערכת החשמל החכם הקווית יכולות נפלאות אשר שיתנו לנו אווירה נעימה בתוך הבית שלנו.

כדי להתאים את מערכת החשמל הקווית לבית שלנו, אנו נדרשים לגלות תכנון מוקדם כדי להיערך עם תשתית מתאימה לכל נקודה בבית שלנו.

למרות כל החסרונות, רבים בוחרים במערכת חשמל קווית לאור יתרונותיה הרבים ואף האמינות שלה לעומת המערכות האחרות.

בכל מצב שלא יהיה, הדבר החכם ביותר הוא לבצע סקר שוק מקיף ולבדוק האם מערכת חשמל קווי הוא הפתרון הנכון עבורי.