מערכות לשליטה בתריסים
Inspera

Inspera

מערכות לשליטה בתריסים בבית – אינטגרציה ותאימות

תריסים מאז ומעולם עברו ועוברים שינויים הן במבנה והן בעיצוב. כמעט בכל בית כשרוצים להאיר או להחשיך את החדר, מסיתים את הווילון או סוגרים את התריסים ידנית.

אנו בחברת אינספרה יודעים שעם השנים בני האדם מוצאים פתרונות טכנולוגיים יעילים יותר לפתור את בעיותיהם ואפילו הפשוטות ביותר. תריסים חשמליים הם דוגמא חיה לכך.

במקום להפעיל כוח פיזי לגלול את התריס או לסגור עם הידית הם בנו מתגים שבלחיצה אחת אפשר לאגוף את התריסים בצורה אוטומטית וללא כל מאמץ.

לא רק זה, אלא אפשר לתזמן את סגירת התריסים כך שיהיה אפשר לפתוח או לסגור בזמנים מסוימים במהלך היום. עם הזמן מתווספים עוד ועוד שכלולים ושדרוגים שהופכים את חווית השימוש בתריסים לנעימה ויעילה יותר.

איך שליטה בתריס עובדת?

שליטה בתריסים עובדת בהתאם לתשתיות המחוברות אליה. אם מדובר בתריסים ידניים זה כבר סיפור אחר, וצריך לבצע שינויים מבניים אם רוצים לעבור לתריסים חשמליים.

התקנת ממשקים ומערכות שפועלות על תריסים חשמליים הם חלק קטן מתוך מערך כולל של הבית החכם. חברות שונות מספקות כלים באמצעותם ניתן לשלוט על התריסים המבוססים על טכנולוגיות שונות. אחת מאותם כלים הם מפסקים חשמליים.

אלו התקנים קטנים ומיוחדים שממוקמים בסמוך למערכת ההצללה החשמלית וקולטת תדרים המופקים משלט ייעודי. באמצעות השלט ניתן לסגור או לפתוח.

עם חיבור לבית חכם יהיה אפשר לבצע את אותם הפעולות דרך הטלפון הנייד החכם, וזאת בהתאם להנחיות של החברה המתקינה את המכשיר. מפסקים אלו עשויים לעשות שימוש ברשת הwifi או בצורת שליחת תדרים אחרות דומות.

כמו כן קיימים מתגים חכמים המושתלים על גבי מתגי החשמל הרגילים וכוללים בקרה דיגיטלית והפעלה ממוחשבת ומתקדמת, אך זו כבר חלק ממערכת של ממשקים אינטגרטיביים חכמים לבית המספקות חברות בית חכם.

באילו בתים ניתן להתאים מערכות שליטה לתריסים?

לא משנה אם מדובר בבית ישן או חדש, בית דירות או וילה צמוד קרקע, מערכת שליטה על תריסים חשמליים וחכמים בהחלט יכולה לשנות את איכות החיים שלכם.

לציבור שומרי השבת זה גם כן יכול להתאים, כיוון שיש מערכות שמופעלות באמצעות טיימרים ושעוני שבת שיפעילו את התריסים בשעות הרצויות.

עם התקדמות הטכנולוגיה בעולם בכלל ובישראל בפרט, קיימות בשוק חברות רבות המתעסקות עם התקנה והטמעה של מערכות שליטה חשמליות לתריסים, כמו גם עם שאר אביזרים לבית החכם. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף, לשאול את כל השאלות הרלוונטיות, אילו מערכות שליטה מומלצות קיימות ובמה הן שונות אלו מאלו.