מערכת חשמל חכם קווי
Inspera

Inspera

מערכת חשמל חכם קווי

מערכת בית חכם היא אחת מהמערכות המבוקשות ביותר היום בדירות מגורים. הביקוש עולה ככל שהטכנולוגיה שלנו מתפתחת במהירות כך גם אנו רוצים לשדרג את איכות החיים שלנו. אחד הסוגים המרכזיים במסגרת מערכת בית חכם היא מערכת חשמל חכם קווי. על אף שרבים מעדיפים להשתמש כיום במערכת חשמל חכם אלחוטי, אשר נחשבת לחדשה יותר, יש עדיין אנשים מעוניינים בחיבור קווי מסיבות שונות ומגוונות. כדי לבצע את תהליך ההתקנה של המערכת בצורה המיטבית ביותר אנו צריכים לתכנן את הפרויקט ולאפיין אותו בצורה מיוחדת. בדרך כלל כדי להתקין מערכת שכזו אנו זקוקים לדירות מגורים חדשות כדי לדעת שיש לנו את התשתית המתאימה והראויה לבצע את ההתקנה. 

מערכת חשמל חכם קווי: מה נדרש מאיתנו?

אנו באינספרה, יודעים שבדרך כלל המערכת הזו מתאימה אך ורק לדירות חדשות ולא לדירות ישנות. הסיבה לכך היא שאנו זקוקים לתשתית ראויה, אשר באמצעות תהליך מסודר של חיווט בצורה נכונה, אנו יכולים למנוע בעיות עתידיות – בתהליך זה אנו למעשה מבצעים חיבור מהבקר החכם למפסקי הזכוכית שלנו, אשר אלה מותקנים בלוח החשמל שלנו.

מערכת חשמל חכם קווי: מי יכול לבצע את העבודות?

לא כל אחד מורשה לבצע עבודות מהסוג הזה. בעל רק בעל מקצוע מומחה מהתחום של החשמלאות מוסמך לטפל בהתקנת מערכות שכאלה. התהליך הינו מסובך יותר מאשר מערכת חשמל חכם קווי בעקבות ההתעסקות הרבה עם החשמל. לכן, איש מקצוע שאיננו עבר הכשרה מתאימה עלול לסכן אף את הבית שלנו ואף לגרום לבעיות שיובילו לתקלות הרסניות.

מהי עלות מערכת חשמל חכם קווי?

בעת בירור מחיר לגבי מערכת חשמל חכם קווי, אנו צריכים להתייחס לעלות מערכת בית חכם. לכן ההמלצה החכמה ביותר היא להשוות בין שני סוגים – חשמל חכם קווי לבין חשמל חכם אלחוטי. חשמל חכם קווי ייעלה לנו יותר כסף בעקבות כך שאנו צריכים בעל מקצוע שיש לו  בהבנה מעמיקה בלוח החשמל. לכן אך ורק איש מקצועי מומחה מתחום החשמלאות יעזור לנו בהתקנה זו, אסור לקחת סיכון. בדרך כלל, אם נשווה בין מערכת קווית לבין האלחוטית, אנו נגלה כי המחיר של מערכת חשמל חכם קווי תהיה גבוהה יותר, ולמרות זאת, למערכת החשמל החכם יתרונות רבים לא פחות מזו האלחוטית.

מערכת חשמל חכם קווי

על מנת שנוכל להתאים את  מערכת החשמל הקווית לדירה החדשה שלנו, אנו צריכים לבצע תכנון  מוקדם זאת על מנת שאנו נוכל להיערך בהתאם עם תשתית ראויות  לכל נקודה בדירה שלנו.

על אף כל החסרונות אשר כוללות גם את המחיר וגם את הסיבוכים השונים אנשים רבים דווקא מעדיפים את  במערכת חשמל קווית בזכות התכונות שלה והיתרונות הרבים שלה.

יתרה מכך היא נחשבת אמינה מאוד. בכל מקרה,  העצה הטובה ביותר היא  לבצע סקר שוק בצורה מקיפה מאוד ולבדוק האם מערכת חשמל קווי הוא הפתרון הנכון עבורי וגם לברר לגבי המחיר.