מתגי חשמל מעוצבים לבית
Inspera

Inspera

מתגי חשמל מעוצבים לבית

כשחושבים על מתגי חשמל בבית שלנו, לא תמיד עולה לנו לראש יותר מדי דברים הקשורים לעיצוב, ליצירתיות או סגנון מתוחכם אחר. לכאורה, מתג הוא בסך הכול כפתור on/off שאחראי על הפעלת מכשיר חשמלי כלשהו בבית, ותו לא.

אנו בחברת אינספרה, יודעים שאמנם נראה כי עם התפתחות הטכנולוגיה והפיתוחים החדשניים מעמק הסיליקון, עולם חדש נפתח גם עבור תחום בנאלי זה. כיום ניתן לבחור, להתאים ולהתקין לבית מתגים מתקדמים מסוגים שונים ומשונים בעלי סגנונות עיצוב מרשימים ומרהיבים, מה שייצור בית חכם אלחוטי מדהים.

מה מיוחד במתגים חשמליים מעוצבים?

מתגים מעוצבים יכולים להגיע בווריאציות שונות ובסגנונות שונים, והכל תלוי במכשיר החשמל אליהם הם מנותבים. אפשר לומר שרוב המתגים הנקראים "מעוצבים" שייכים לקטגוריית הבית החכם, שזה בעצם מושג המתאר את מהפכת כניסתם של המחשבים והמערכות הדיגיטליות אל תוך בית המגורים הפרטי, כשהמטרה היא לתפעל כמה שיותר מכשירים בבית בדרכים חכמות, אוטומטיות ויעילות יותר. מתגים אלו לרוב לא דורשים שינוי מבני של תשתיות הבניין.

לא צריך לפרק שום דבר, מה שאומר שהם מתאימים להרכבה על כמעט כל מתג חשמלי בכל בית.

מתגי מסך מגע

ישנם מתגים העובדים על טכנולוגיית טאצ' – מתגים שבעצם כוללים מסך מגע אתו ניתן להפעיל את מכשיר החשמל באמצעות נגיעה קלה.

מתגי טאצ' מסוימים מותאמים באופן אישי וספציפי למכשיר אליהם הם מחוברים, והם כוללים פונקציונליות מתקדמת מוספת.

למשל, מתג טאצ' של מזגן כולל בתוכו את כל האפשרויות של השלט, או מתג של תאורה הכולל בו גם אפשרות להעצמת האור, ועוד.

מתגים אלו באים בשלל סגנונות ועיצובים מיוחדים באיכות גבוהה המשרים על הבית אווירה יוקרתיות ועתידנית.

מה הם היתרונות של מתגים מעוצבים?

מלבד השכלול הטכנולוגי והיתרונות החכמים שיש במתגים חכמים ומעוצבים, קיימים גם יתרונות נלווים אחרים:

  • התקנה פשוטה וקלה – כאמור, לא צריך לבצע שינויים יסודיים במבנה הבית. כל בית, לא משנה אם זו דירה ישנה או וילה מפוארת, מותאמת להרכבה של מתגים חכמים מעוצבים.
  • פונקציונליות רחבה-  מתגים עם מסכי מגע מאפשרים פונקציונליות רחבה עם שלל אפשרויות שאינן קיימות במתגים רגילים, מה שהופך את חווית המשתמש לנוחה יותר וקומפקטית.
  • אטימות מפני מים – בזכות הרכב מיוחד וחומרים ייעודיים, המתגים החדשים בנויים כך שהם יהיו חסינים מפני רטיבות וכניסת מים שעלולים להיות מסוכנים ביותר
  • מניעת דליקות –המתגים המעוצבים החדשים בנויים כך שהם אינם מתכלים כפי שהמתגים הישנים הבנויים על טכנולוגיה ישנה מתכלים ועלולים ליצור גיצים שמסכנים בשריפת הדירה.

נראה שלמתגי חשמל מעוצבים יש יתרונות רבים שכל מי שמונה אותם יתפתה ובצדק לרכוש בביתו כמה כאלה. בישראל קיימות חברות רבות המציעות שירותי התקנה במחירים נוחים.